Czym jest kryzys psychiczny? Wyjątkową wrażliwością, czy też może chorobą lub zaburzeniem? Czy można być jednocześnie mądrym i szalonym? Na te pytania postara się odpowiedź Fundacja Wielogłosu, organizator Festiwalu Różnorodności, który odbędzie się już 1 grudnia w katowickim kinie Światowid.

Fundacja Wielogłosu zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego i samorozwoju na polską premierę filmu CRAZYWISE oraz spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem, cenionym psychologiem i terapeutą, w ramach Festiwalu Różnorodności.

Film dokumentalny CRAZYWISE przedstawia różne podejścia do kryzysu psychicznego i skuteczne metody jego leczenia. Zadaje pytanie o to, czy można jednocześnie być mądrym i szalonym, po czym udziela na nie odpowiedzi przez pokazanie historii ludzi z całego świata. Ludzi, którzy zmienili kryzys psychiczny w pozytywne, transformujące doświadczenie.

Dokument zrealizowany przez Phila Borgesa, światowej sławy fotografika i dokumentalistę, nie był dotychczas prezentowany w Polsce, więc w Katowicach odbędzie się jego polska premiera. Będzie to seans z audiodeskrypcją i napisami dla słabosłyszących. Seans rozpocznie się o godzinie 15:00 w katowickim Kinie Światowid, ul. 3 Maja 7.

Szczegółowe informacje nt. filmu dostępne pod linkiem:

https://crazywisefilm.com

Po filmie, o godzinie 16:30, zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem, w trakcie którego nasz gość specjalny postara się odpowiedź na pytania dotyczące istoty kryzysu psychicznego – jak wyjść z kryzysu psychicznego i czy każdy doświadcza go w życiu? Dlaczego jedni potrafią radzić sobie z nimi lepiej, a drudzy gorzej?

Wojciech Eichelberger, psycholog, psychoterapeuta, trener i doradca biznesu. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Współtwórca nowotarskiego Oddziału Terapii i Rozwoju Osobowości OTIRO oraz współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia.

Autor książek i artykułów z dziedziny psychologii. Autor felietonów i esejów m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu”, „Wysokich Obcasach”, „Gazecie Wyborczej”, „Charakterach”, „Polityce”.

Wydarzenia towarzyszące tego dnia Festiwalowi Różnorodności:

  • 12:00 – 13:30 Warsztaty w podejściu Otwartego Dialogu dla osób po kryzysach psychicznych (obowiązują zapisy) // Kino Światowid, Katowice, ul. 3 Maja 7
  • 14:00 – 15:00 Spotkanie autorskie z niepełnosprawnymi autorami książek // Kino Światowid, Katowice, ul. 3 Maja 7

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia dostępne pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/730149099161812

Festiwal Różnorodności ma na celu promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego 
i zawodowego. Projekt dofinansowano ze środków PFRON za pośrednictwem Samorządu Województwa Śląskiego.