Izba Przyjęć

Pielęgniarz koordynujący: Adam Dwojak

Tel.: 32 603-85-38
tel. i fax: 32 603-85-51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Charakterystyka jednostki:

Izba Przyjęć Centrum Psychiatrii pełni codziennie 24 - godzinny dyżur.

Jej podstawowym zadaniem jest obsługa medyczna pacjentów związana z kwalifikacją do leczenia szpitalnego. Tutaj personel udziela doraźnej pomocy, przeprowadza wstępne badania lekarskie i konsultacje specjalistyczne oraz niezbędne badania diagnostyczne. Poprzez izbę pacjenci są przyjmowani do oddziałów psychiatrycznych całodobowych i dziennych oraz do oddziału terapii uzależnień. W celu przyjęcia pacjenta do leczenia szpitalnego wymagane jest skierowanie wydane przez lekarza, które zachowuje ważność przez 14 dni od daty wystawienia. O przyjęciu do szpitala decyduje lekarz pełniący dyżur w Izbie Przyjęć, konieczna jest również pisemna zgoda osoby przyjmowanej celem hospitalizacji lub jej przedstawiciela ustawowego, chyba że na mocy obowiązujących przepisów prawa możliwe jest przyjęcie bez wyrażenia zgody. Osoby, które nie wymagają hospitalizacji otrzymują poradę specjalistyczną i dalsze zalecenia.

Personel izby stanowi 10 specjalnie przygotowanych z zakresu pielęgniarstwa psychiatrycznego i zatrudnionych na stałe pielęgniarek oraz lekarze pełniący dyżury zatrudnieni w poszczególnych oddziałach psychiatrycznych.