Pomimo ciężkiej sytuacji pandemicznej udało nam się zorganizować koleżeńską akcję, zbiórkę gier planszowych i książek, na rzecz hospitalizowanych pacjentów Naszego Centrum.

Dzięki naszej wspólnej inicjatywie, zapewniliśmy pacjentom chwile radości i relaksu w formie integracji w zimowe, pochmurne, deszczowe dni.

 

 

W gry planszowe i towarzyskie grano już w starożytności. Planszówki to rodzaj gier, które wymagają użycia planszy lub innej specjalnie przeznaczonej do rozgrywki powierzchni, mają określone reguły i założenia, a ich celem - w większości przypadków - jest pokonanie przeciwnika.

Dziś wybór gier planszowych jest nieograniczony, od tradycyjnych, jak i nowoczesnych, do bardzo złożonych, posiadających fabułę i eliminujące losowość wygranej. Gry współczesne coraz częściej osadzone są w konkretnym miejscu i czasie, przez co można nazwać je symulacjami.

Pudełka pełne kart, kości, pionków i znaczników wędrują z nami na wycieczki, rodzinne wakacje czy w samotne podróże. Grać w planszówki możemy dosłownie wszędzie, bo twórcy gier dostosowują swoje dzieła do każdej sytuacji.

Gry planszowe to rozrywka dla osób w każdym wieku. Zagrajmy!